Ile czasu trwa szkolenie BHP?

Nie masz pojęcia ile czasu zajmie ci szkolenie BHP? Nie wiesz czy przeznaczyć na ten cel jeden dzień roboczy, czy więcej lub mniej? Jak oszacować czas, w którym pracownicy nie będą wykonywać swoich obowiązków? Jest kilka metod na to, które szczególnie ci polecamy.

Pierwsza z nich to zapytać bezpośrednio u źródła, czyli w firmie, która szkolenie organizuje, ile czasu będzie potrzebowała na to. W ten sposób powinieneś otrzymać jasną i precyzyjną informacje.

Firmy takie doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak czasochłonne jest samo szkolenie BHP, a także ile czasu potrzeba na zorganizowanie przerwy.

Będziesz dzięki temu w stanie precyzyjnie oszacować, czy wystarczy przewidzieć na to jeden dzień roboczy, czy może więcej.

Musisz zdawać sobie sprawę, że różne szkolenia mogą zajmować więcej lub mniej czasu. Od czego to zatem zależy? Jest kilka ważnych rzeczy, które mają na to wpływ. Pierwsza z nich to tematyka szkolenia. Są takie szkolenia, które składają się z wielu szczegółowych zagadnień. Poruszenie każdego z nich może być obowiązkowe, ale że nie da się tego zrobić w skrócie, konieczne staje się przeznaczenie dwóch, a czasem i trzech dni na pełne szkolenie BHP.

Zamów szkolenie BHP dla swojej firmy – https://bhp-praktyk.pl/!

Oczywiście dla firmy oznacza to pewne straty, bo w tym czasie pracownicy nie mogą wykonywać swoich obowiązków. Na szczęście tak długie i rozbudowane szkolenia BHP zdarzają się bardzo rzadko, a ich okres ważności jest nadzwyczaj długi. Znacznie łatwiejsze w zorganizowaniu są krótkie szkolenia, składające się z jednego dnia roboczego. Zazwyczaj takie szkolenie BHP bez trudu mieści się w 8 godzinnym dniu pracy, włączając w to również przerwy. Rzecz jasna jest ono również wyraźnie tańsze od szkolenia kilkudniowego, w którym pracodawca powinien również zapewnić uczestnikom wyżywienie i zakwaterowanie, jeżeli jest to wyjazdowe szkolenie BHP. W innych przypadkach na pracodawcy nie spoczywają dodatkowe obowiązki i to pracownicy we własnym zakresie powinni zadbać o wyżywienie dla siebie – zupełnie tak samo, jakby wykonywali rutynowe obowiązki zawodowe, wynikające z podpisanej z nimi umowy o pracę. Już teraz możesz zamówić idealne dla siebie szkolenie BHP, korzystając z jednej z setek polskich firm szkoleniowych.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *