Jak przeprowadzić szkolenie BHP?

W każdej firmie odbywa się niemal co roku. Pod warunkiem że zatrudnia ona pracowników. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i chcesz prowadzić swoją firmę zgodnie z przepisami prawa, pamiętaj o tym jak ważne jest szkolenie BHP Co grozi przedsiębiorcom, którzy nie będą ich organizować? Katalog konsekwencji jest bardzo obszerny, a wszystkie kary naprawdę bolesne. Zdecydowanie lepiej ich unikać, zlecając zorganizowanie szkolenia wykwalifikowanym firmom i osobom. Jest to bardzo ważne, ponieważ pozwoli Ci lepiej zarządzać firmom, a i pracownicy będą znacznie bezpieczniejsi.

Na początek wyjaśnimy, jaki cel ma szkolenie BHP. Służą one temu, aby przypominać pracownikom jak należy swoją pracę wykonywać. Co jest dopuszczalne w trakcie pracy, a czego zdecydowanie nie wolno robić. Jeśli wcześniej w twojej firmie miały miejsce wypadki z udziałem pracowników, może to być znak że szkolenia nie były właściwie przeprowadzone lub nie włożono wysiłku w to, aby rozpoznawać i piętnować niebezpieczne zachowania.

Firmy inwestujące w szkolenie BHP mają mniej wypadków

Każdy wypadek z udziałem pracownika to tragedia. Nie tylko dla firmy, ale również dla poszkodowanego. Niezdolność do pracy oraz konieczność rehabilitacji, załatwiania spraw związanych z odszkodowaniem, a także ewentualne kontrole państwowej inspekcji pracy, które mają odpowiedzieć na pytanie, czy winą za wypadek należy obciążyć pracownika, czy może poszkodowanego. Co zrobić, aby takie sytuacje zdarzały się naprawdę rzadko? Przede wszystkim trzeba uczulać pracowników na to, jak wykonywać swoją pracę. Jakie zachowania są niedopuszczalne i jakie konsekwencje będą grozić tym, którzy pomimo upomnień nie będą stosować się do przepisów. Dobrze przeprowadzone szkolenie BHP na długi czas zapisuje się w pamięci jego uczestników, sprawiając że są świadomi tego, co może im grozić jeżeli nie będą przestrzegać wewnętrznych zaleceń firmy oraz zdrowego rozsądku. Z jaką częstotliwością powinny być wykonywane? Średnio raz na rok lub raz na dwa lata, zależnie od profilu działalności firmy.

Przeczytaj również: http://szkoleniabhpgdansk.pl/bhp/wyposazenie-sali-na-kursy-bhp/

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *