Czy praca w stoczni jest niebezpieczna

Budowa statków i okrętów morskich może dawać naprawdę wiele satysfakcji. Jest to jednak praca wymagająca nie lada umiejętności, a także opanowania i przygotowania zawodowego. Podczas pracy w stoczni, pracownicy mają do czynienia z nieustannymi zagrożeniami. Duże i ciężkie części do statków, praca na wysokości, obsługa dźwigów, spawarek i innych niezbędnych do pracy urządzeń.

Niestety nie przypomina to bezpiecznej pracy za biurkiem i wiąże się ze znacznie większym wysiłkiem fizycznym. Mimo to chętnych do pracy w stoczni nie brakuje, a głównym tego powodem są duże zarobki. Jeżeli i ty chciałbyś podjąć taką pracę, mamy dla ciebie kilka cennych rad. Przede wszystkim musisz się udać na szkolenie bhp w Gdyni, które pozwoli ci wykonywać tę pracę bezpiecznie i sprawnie. Po drugie, powinieneś znaleźć firmę, która zechce cię zatrudnić. Jeśli tak się stanie, to właśnie ona skieruje cię na szkolenia. Mogą one być wykonywane w siedzibie firmy dla większej liczby pracowników, będziesz również mógł wziąć udział w szkoleniu organizowanym stricte dla wybranych pracowników z różnych firm. Wówczas takie szkolenia bhp w Gdyni odbywają się w naszej firmie, która ma do dyspozycji sale konferencyjną.

 

Ile trwają szkolenia bhp w Gdyni?

To zależy od ich tematu. Biorąc jednak pod uwagę dużą ilość materiału do przyswojenia, konieczne staje się przeprowadzenie jednego dłuższego szkolenia lub podzielenia go na dwie części. Po każdym szkoleniu przeprowadzany jest krótki egzamin wewnętrzny, mający sprawdzić czy pracownicy przyswoili sobie całą wiedzę. Pamiętajmy o tym, że wszystkie dokumenty związane z odbytym szkoleniem powinny trafić do akt pracowniczych i być tam przechowywane przez wymagany prawem czas. Sami pracownicy również otrzymują pamiątkę uczestnictwa w takim szkoleniu. Jest nią zestaw materiałów szkoleniowych, które pomagają utrwalić sobie całą zdobytą wiedzę, mogą również służyć jako poradnik lub ściągawka do bezpiecznej pracy, kiedy już znajdą zatrudnienie na swoim upragnionym stanowisku w stoczni lub jednej ze współpracujących z nią firm.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *