Szkolenia BHP to konieczność!

Szkolenia BHP musi odbyć w dzisiejszych czasach każdy pracownik. Warto również wiedzieć, iż odbycie przez pracownika, instruktażu ogólnego oraz stanowiskowego, powinno być zawsze potwierdzone przez niego na piśmie. Jest to niezwykle konieczne.

Również przebycie szkolenia BHP musi być zawsze odnotowane w aktach osobowych każdego pracownika. Szkolenie BHP spełnia bardzo ważną rolę w pracy każdego pracownika oraz pracodawcy. Szkolenie takie, musi być przeprowadzone rzetelnie przez odpowiednich specjalistów z tej kwestii. Osoby prowadzące szkolenia BHP są zawsze fachowo przygotowani do swojej pracy.

Szkolenia BHP – wstępne oraz okresowe

Każdy pracodawca powinien wiedzieć, że szkolenia z BHP muszą być przeprowadzane na początku pracy każdego nowego pracownika. Są to tak zwane szkolenia BHP wstępne. Ich zadaniem jest wdrożenie nowego pracownika w obowiązki. Musi on wiedzieć wszystko na temat zagrożeń związanych z wykonywaną pracą. Również na szkoleniu wstępnym, pracownik dowie się w jaki sposób najlepiej wykonywać daną pracę, aby była ona efektywna, bezpieczna oraz ,,higieniczna”.

Wyróżniane jest również szkolenie BHP okresowe. Powtarzane są one cyklicznie co pewien okres czasu. Ich zadaniem jest ugruntowanie pewnej wiedzy pracownika. Szkolenie BHP okresowe, zapoznają również uczestników z nowymi rozwiązaniami z zakresu techniczno-organizacyjnego. Warto również wiedzieć, że częstotliwość okresowego szkolenia BHP jest zawsze uzależniona od pewnych czynników. Przede wszystkim, uwzględnia się rodzaj oraz warunki wykonywania konkretnej pracy.

Częstotliwość okresowego szkolenia z BHP uzależniona jest również od zajmowanego stanowiska pracy. Warto wiedzieć, że na przykład pracodawca oraz inne osoby na kierowniczym stanowisku, powinny uczestniczyć w szkoleniu BHP nie rzadziej niż raz na 5 lat. Natomiast pracownicy zatrudnieni na stanowiskach robotniczych, na których wykonywane są niebezpieczne dla zdrowia prace, powinni uczestniczyć w szkoleniach BHP nie rzadziej niż jeden raz na rok.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *