Wyposażenie sali na kursy bhp

Dzień, w którym będziesz organizować kurs BHP w swojej firmie może być najważniejszym dniem roku. Jeśli odpowiednio się do wszystkiego przygotujesz, możesz być pewnym że całe wydarzenie odbędzie się gładko i zgodnie z planem. W tym artykule chcemy ci podpowiedzieć, jak powinna być wyposażone profesjonalna sala na kursy bhp. Pozwoli ci to sprawdzić, czy dysponujesz taką salą w swojej firmie, a jeśli nie, będziesz mieć czas na jej wynajęcie gdzieś indziej.

 

Pojemność ma znaczenie

Sala powinna być dostosowana do ilości osób, która będzie brała udział w kursie. Oczywiście wszyscy uczestnicy powinni mieć zapewnione miejsce siedzące przy stole. Jeżeli liczba osób przekracza wielkość sali, to pozostaje podzielić kurs na dwie lub więcej części. Jest to normalna praktyka, stosowana w większości dużych zakładów. Podstawowym wyposażeniem sali konferencyjnej są oczywiście krzesła i stoły. Powinny być wygodne, miękkie i zapewniające maksymalny komfort przez kilka godzin siedzenia na nich. Jednocześnie stoły muszą być  stabilne i nie mogą się kołysać.

 

Kursy BHP potrzebują sprzętu multimedialnego

 

Dziś trudno sobie wyobrazić, że jakikolwiek kurs bhp może być prowadzony bez nowoczesnego sprzętu komputerowego i multimedialnego. Niezbędnym wyposażeniem okazują się być rzutniki, projektory, white bordy, flipcharty, a także profesjonalny system nagłośnienia, zapewniający doskonałą jakość dźwięku w każdym kącie sali. W wielu firmach nie ma tak dobrze wyposażonych sal, co może uniemożliwić przeprowadzenia większego kursu. Z kolei zakup tak kosztownego sprzętu audio również może być nadmiernym wydatkiem, którego firma może nie chcieć ponosić, bo będzie się spłacał przez długi czas. Co zatem możemy zrobić, aby z tej sytuacji wyjść? Jest kilka pomysłów, które warto wziąć pod uwagę. Jednym z nich jest wynajęcie zewnętrznej sali.

 

Hotele i centra konferencyjne posiadają sale o różnej wielkości, które są wyposażone w niezbędne sprzętu i urządzenia, konieczne do kompleksowego przeprowadzenia szkolenia. Koszt wynajęcia takich sal jest znacznie niższy niż urządzanie firmowej sali od podstaw. Jest również druga możliwość znalezienia odpowiedniej sali. Jaka? Przerzucenie tego zadania na firmę, która szkolenie będzie prowadziła. Tutaj trzeba dodać, że wydaje się to znacznie lepszym pomysłem niż samodzielne poszukiwanie sali. Dlaczego tak nam się wydaje? Ponieważ firma, która od dłuższego czasu organizuje kursy bhp, ma odpowiednie doświadczenie i wiedzę w tym, co będzie jej potrzebne do sprawnego wykonania zadania. Jaką wielkość powinna mieć sala i jaki rodzaj wyposażenia musi się w niej znajdować. Pozwoli to przeprowadzić szkolenie na najwyższym możliwym poziomie.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *