Czy warto skierować pracownika na szkolenie HDS?

Szkolenie HDS umożliwia posługiwanie się osprzętem do ponoszenia towarów o wysokiej masie, zamontowanym na samochodach ciężarowych. Ukończenie stosownego kursu podnosi kwalifikacje pracownika, pozwalając powierzać mu szerszy zakres czynności w ramach pełnionego zatrudnienia.

Kursy HDS – do czego będą przydatne?

Umiejętność obsługi hydraulicznego dźwigu samochodowego przydaje się w branży budowlanej – podczas przenoszenia i rozwożenia towarów. Znajdzie także zastosowanie w sektorze transportowym, pozwalając na sprawne rozładowanie i załadowanie przewożonych przedmiotów. Kurs na HDS przynosi korzyści również w wielu innych sytuacjach, wymagających bezpiecznego przeniesienia ładunków o znacznej masie.

Dlaczego warto wysłać pracowników na szkolenie HDS?

Pracownicy, którzy ukończyli szkolenie z zakresu obsługo HDS mogą wykonywać większy zakres obowiązków w ramach świadczonej przez nich pracy. W przypadku konieczności redukcji etatów, jeden pracownik będzie mógł pełnić wiele funkcji. Zdobyte uprawnienia są honorowane na terenie całej Unii Europejskiej, umożliwiając wysyłanie pracownika do obsługi HDS także poza granicami kraju.

Kurs jest stosunkowo krótki i niedrogi. Możliwość odbycia go w siedzibie pracodawcy znacząco ogranicza czas przeznaczony na podnoszenie kompetencji podwładnych. Raz zdobyte uprawnienia są ważne bezterminowo; nie ma konieczności ponawiania szkolenia w późniejszym czasie. Dodatkowo w trakcie kursu pracownik zostaje poinstruowany również z zakresu BHP. Dzięki temu wykonywana przez niego praca będzie bardziej bezpieczna, nie wpływając negatywnie na stan jego zdrowia, a w razie wypadku – będzie on umiał udzielić niezbędnej pomocy.

Kurs HDS – kto może ukończyć szkolenie?

Kurs HDS jest dedykowany dla pełnoletnich osób, posiadających co najmniej podstawowe wykształcenie. Niezbędne jest przeprowadzenie badania lekarskiego i uzyskanie zaświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych do pracy przy obsłudze dźwigu. Wskazane jest także, aby pracownik kierowany na szkolenie posiadał uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii C – pozwoli to na prowadzenie samochodów ciężarowych i jednoczesną obsługę urządzenia HDS.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *