Jak można zdobyć uprawnienia na suwnice?

Suwnica to nic innego jak dźwignia, której praca toczy się w ruchu przerywanym. Składa się ona przede wszystkim z wciągnika oraz z wciągarki. Za jej pomocą można z łatwością przemieszczać różnego rodzaju towary w pionie oraz w poziomie. Tego typu sprzęty wykorzystuje się obecnie w wielu firmach, dlatego na rynku jest tak duże zapotrzebowanie na pracowników, którzy posiadają specjalne uprawnienia do obsługiwania tego typu maszyny.

Gdzie można zrobić kurs na obsługę suwnicy?

Jednak zamiast zatrudniać pracowników posiadających uprawnienia na obsługiwanie suwnicy, dużo lepszym rozwiązaniem jest wyszkolenie tych, którzy pracują w naszej firmie. Są to bowiem już osoby zaufane, rozumiejące specyfikę swojego miejsca pracy. Nie trzeba ich zatem wdrażać, sprawdzać ich wyników. Takie inwestowanie w kursy dla pracowników, obecnie stało się swego rodzaju normą, nawet w stosunkowo małych firmach.

Gdzie należy wysłać pracownika, by zdobył on niezbędne szkolenie do obsługiwania suwnicy? Oczywiście takim miejscem są specjalistyczne ośrodki szkoleniowe. Szukając tego typu ośrodka należy jednak mieć na uwadze to, iż powinien on podlegać pod Komisję Urzędu Dozoru Technicznego. Wówczas jest stuprocentowa gwarancja, że kurs jest przeprowadzany zgodnie z wszelkimi normami.

Jakie są kategorie suwnic?

Przed skierowaniem pracownika bądź też pracowników na kurs należy zdecydować, jaką kategorię suwnic będą oni obsługiwać. Wyróżniamy bowiem dwie podstawowe.

Pierwsza kategoria to I S. Są to wciągarki oraz wciągniki, którymi steruje się z poziomu roboczego bądź też z kabiny. Do tej kategorii zalicza się również żurawie stacjonarne warsztatowe.

Natomiast kategoria II S to suwnice, wciągarki i wciągniki, którymi steruje się z poziomu roboczego ale również i żurawie stacjonarne warsztatowe.

Przed dokonaniem decyzji warto zastanowić się nad tym jakie uprawnienia są przede wszystkim potrzebne w firmie, ale również i nad tym, jakie mogą być potrzebne w niedalekiej przyszłości. Im pełniejsza gama uprawnień, tym bardziej wartościowy z punktu zawodowego pracownik.

Jaki jest kosztu kursu na obsługę suwnicy?

Szacunkowy koszt to 300-1000 złotych. Rozpiętość cenowa jest dość duża ponieważ wiele zależy od tego, ile godzin obejmuje taki kurs. Poza tym w wielu przypadkach kursy obejmują tylko podstawowe kwestie, a za wszelkie inne rzeczy płaci dodatkowo kursant. Często dodatkowo uiszcza się opłatę egzaminacyjną. Dlatego też sprawdzając ceny kursów warto zorientować się, co tak naprawdę obejmuje opłata.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *