Oferty kursów PPOŻ

Kurs PPOŻ – Przeglądając Internet możemy się natknąć sporadycznie na oferty takich szkoleń. Czy aby na pewno powinniśmy przeklikiwać je dalej czy powinniśmy chwilę się nad nimi zastanowić?

Kurs PPOŻ – co to takiego? I czy aby na pewno potrzebny?

Jeżeli pracowaliśmy kiedykolwiek w dużej firmie, to, co najmniej jedno takie szkolenie mamy za sobą. Wiemy, czego możemy się na nim spodziewać i mniej więcej, o co chodzi. Ale czy jesteśmy w pełni świadomi, co nam daje większe zagłębienie się w ten temat? Niektóre firmy maja stworzone swoje drużyny przeciwpożarowe, to takie przyzakładowe OSP, do tego, aby reagować w kryzysowych sytuacjach. W momentach, kiedy pożar jest na prawdę wielki, dzięki temu można uniknąć zachowań podobnych do filmowych bohaterów, gdzie jedna osoba ratuje cały budynek. Nie jest to też tak, że te osoby robią to bez odpowiedniego wynagrodzenia, nie są to może kokosy, ale na przysłowiowe waciki wystarczy. Dzięki temu możemy lekko podreperować swój domowy budżet.

Nie tylko korzyści związane z praca są tutaj fajnym rozwiązaniem, ale też to, że w życiu codziennym mogą nam się kiedyś przydać informacje przyswojone na kursie PPOŻ. Jak wiemy są różne rodzaje pożarów i tym samym różne sposoby ich gaszenia. W momencie, kiedy widzimy wielki ogień nie mamy czasy zastanawiać się, co go spowodowało ani nie mamy czasu czytać instrukcji obsługi czy akurat ta gaśnica jest odpowiednia do tego rodzaju pożaru. Powinniśmy być już do tego przygotowani wcześniej i gotową odpowiedź mieć już w głowie. Wiadomo nie wymaga się od nas znania wszystkich oznaczeń na pamięć ani posiadania w tej materii specjalistycznej wiedzy, ale wystarczy, że będziemy znać podstawy. Może pewnego dnia uratuje to życie nam albo naszym bliskim.

Podsumowując ten niedługi wywód musimy trochę bardziej zmienić nasze nastawienie do tego, co mamy oferowane przez innych i na dodatek za darmo. Nie powinniśmy traktować tego, jako przykrego obowiązku tylko, jako cos, co nam się może przydać, na co dzień w życiu. Poza tym człowiek uczy się przez całe życie, a to może być kolejny etap naszej niekończącej się wędrówki.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *