Bezpieczeństwo pracownika podstawą działania firmy

Szkolenia ppoż dla pracowników oraz właścicieli firm to ważny aspekt działalności każdej firmy, przedsiębiorstwa czy instytucji. Zapewnienie bezpieczeństwa i podstawowej wiedzy z zakresu praktycznych zasad gaszenia pożaru oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia powinny stanowić pierwszy krok po przyjęciu nowego pracownika do pracy w danym obiekcie. Szkolenie nie jest czasochłonne czy uciążliwie, a dostarcza kursantom wielu bardzo cennych informacji, które mogą wpłynąć na zdrowie i życie, a także obiekt czy środowisko.

Szkolenia ppoż dla pracowników i szefostwa – dlaczego warto wziąć udział?

Przeszkoleni pracownicy posiadają wiedzę, jak postępować, gdy wybucha pożar, kogo i w jakiej kolejności informować, jak użyć gaśnicy, a także jak przeprowadzić skuteczną ewakuację ludzi z budynku. Poczucie komfortu, jakie daje świadomość zasad, bywa nieocenione, a pożar staje się przeciwnikiem możliwym do pokonania. Najważniejsze, by nie dać się sparaliżować przez strach, który niestety często blokuje racjonalne działania zarówno pracowników jak i szefów firm.

Zagadnienia przeciwpożarowe w ujęciu prawnym

Szkolenia ppoż dla pracowników są przeprowadzane na podstawie art. 6, ust.1 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej. Zgodnie z przepisami urzędy, organizacje, instytucje, osoby fizyczne i podmioty gospodarcze są zobowiązane uwzględnić wymagania zawarte w ustawie o ochronie przeciwpożarowej w zagospodarowaniu terenu. Ponadto należy poinformować pracowników z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej.

Warto przeprowadzać okresowe szkolenia zespołów pracowniczych, ponieważ wiedza z zakresu ochrony przeciwpożarowej może dość szybko umknąć w natłoku codziennych obowiązków. Jest ona jednak konieczna w sytuacji zagrożenia, gdy należy podjąć szybkie decyzje, przeprowadzić bezbłędną ewakuację bądź ostrzec osoby, które mogą znajdywać się w niebezpieczeństwie. Praktyczna wiedza w zdobyta podczas szkoleń przeciwpożarowych może okazać się kluczowa w walce o zdrowie i życie ludzi, mienie czy środowisko naturalne.

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *